Jakie lampy do salonu, sypialni, czy kuchni.

29-08-2023

Lampy do Twojego mieszkania.

Lampy do sypialni, czyli do pomieszczenia w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Sypialnia to wnętrze z charakterem, które powinno wyciszać swoim stylem z dobranym odpowiednim oświetleniem.

Kategoria lamp to:

 • lampy wiszące
 • lampy stołowe
 • lampy ścienne, kinkiety
 • lampy sufitowe

Jakie lampy do salonu, sypialni, czy kuchni.

Oświetlenie, lampy od dłuższego czasu przestały pełnić główną funkcję jaką jest dawanie światła, ale pełni przejęły funkcję dekoracyjną.

Lampy z funkcją dekoracyjną mogą być wykonane z ogromnej ilości materiału jakim jest szkło, metal, drewno, czy kolor kabla, czy włącznika. Lampy dekoracyjne to również źródło światła. Za żarówki dekoracyjne uważa się oświetlenie Edison.

Lampy pełnią funkcje praktyczną jaką jest pełne oświetlenie, czy doświetlenie pomieszczeń. Aby dobrać odpowiednie lampy należy zastanowić się jaką mają pełnić funkcję. Jak wcześnie zostało omówione oświetlenie również dekoracyjne.

Lampy mają spełniać na pierwszym miejscu funkcję praktyczną na drugim dekoracyjną. Lampa powinna uwzględniać styl w jakim mamy w pomieszczeniu. Styl nowoczesny, industrialny, stylowy, czy prowansalski.

Oświetlenie do kuchni, jadalni.

Oświetlenie kuchenne należy zwrócić uwagę, jakie to oświetlenie, wiszące w postaci żyrandola, czy lampy wiszącej nad stołem, czy lampy funkcyjne, czyli oświetlenie pracownicze.

Najłatwiejszą i najmniej pracochłonną lampą jest plafon, czyli lampa sufitowa. Lampy sufitowa są często stosowane w pomieszczeniach niskich.

lampy do kuchni

Nad stołem w jadalni bierzemy przede wszystkim rozmiar stołu, ile osób przy nim będzie siedziało oraz w jaki styl prezentuje.

Nad stołem możemy zamontować pojedynczą lampę wiszącą lub więcej lamp z tej samej serii. Lampy na stołem z oświetleniem nie rażącym w oczy. Lampy nie powinny mieć abażurów z materiału lub innego materiału ciężko zmywalnego.

Lampy pracownicze, czyli oświetlenie umiejscowione nad blatem pracowniczym. Powinno być oświetlenie nie rażące w oczy a dobrze oświetlające punkt pracowniczy. Punktem pracowniczym może być miejsce do zmywania naczyń, czy miejsce gdzie robimy posiłek.

Lampy pracownicze to oprawki halogenowe, czyli LED montowane w meblach w części dolnej w postaci węża LED-owego o profili aluminiowym.

Lampy do salonu

Salon to najważniejsze pomieszczenie naszego mieszkania. W tym pomieszczeniu powinny być lampy okazałe, reprezentacyjne. W salonie możemy umieścić lampę główną jaką jest żyrandol.

Żyrandole do salonu to typ:

 • żyrandole stylowe
 • żyrandole kryształowe
 • żyrandole nowoczesne

Żyrandole możemy podzielić na ilość źródeł światła. Lampy z tej kategorii mogą być zakończone kloszami szklanymi, czy abażurami dekoracyjnymi z tkanin.

lampy do salonu

Lampy wiszące kryształowe dzielimy również na rodzaj kryształu. Kryształy typu Austriackie, Włoskie, Egipskie, czy Czeskie.

Do lamp wiszących warto dodać lampy uzupełniające, czyli lampy podłogowe, czy lampy stołowe, czy kinkiety,

Lampy w salonie powinny mieć oświetlenie ciepłe nie męczące oczy.

Lampy łazienkowe:

 • oświetlenie luster
 • oświetlenie główne

Oświetlenie luster, czyli lampy typu kinkiety. Kinkiet pojedyncze po obu stronach lustrach lub kinkiet z większą ilości źródeł światła. (wielopunktowy). Światło powinno być mocne aby bez żadnego problemu można było wykonać codzienne czynności w postaci golenia się, czy wykonania makijażu.

lampy łazienkowe

Lampa główna w łazience to plafon, czy lampa wisząca. Lampy w łazience muszą spełniać stopień ochronny przynajmniej IP44. Przy oświetleniu prysznicowym stopień ochronny IP56.

Łazienka jeśli jest większa najlepiej zastosować więcej punktów świetlnych.

Lampy do pokoju dziecka.

W pokoju dziecka warto zainstalować w punkcie głównym lampy typu.

 • lampa sufitowa

 • lampa wisząca

Światło główne powinno być mocne. Lampy wiszące przedstawiać może samochód, piłkę, gwiazdę, czy inną modną na ta chwilę postać.

Na biurko lampa pracownicza, czyli lampa do czytania do odrabiana lekcji. Lampa biurkowa z jednym mocnym źródłem światła. Lampa z oprawą górną zabezpieczającą wzrok przez intensywnym źródłem światła.

W pokoju dziecinnym nad łóżkiem warto zainstalować również światło dodatkowe w postaci kinkietu, czyli lampy ściennej.

Oświetlenie do sypialni.

Lampy do sypialni to lampy z jasnym, ciepłym światłem. Lampy do odpoczynku, czyli.

 • lampy wiszące
 • lampy sufitowe plafony
 • lampy ścienne kinkiety
 • lampy na szafkę nocną, funkcyjne.

Lampy wiszące z ciepłym światłem odźwierciedląjące styl wnętrza. Lampy sufitowe, czyli oświetlenie proste z kloszami szklanymi zamkniętymi. Szkło w lampach typu mlecznego, białego.

Lampy ścienne, czyli kinkiety do zamocowania nad łóżkiem. Lampy pełnią funkcję dekoracyjną jak również funkcję praktyczną. Lampy głównie do czytania.

Lampy na szafki nocne to przede wszystkim lampy niskie, często z abażurem z materiału. Lampy nocne to lampy funkcyjne, do szybkiego zapalania. Lampy na szafki zamawiane są parami do zamocowania po obu stronach łóżka.

lampa do sypialni

UWAGA:

Kolory widoczne na stronie mogą odbiegać od kolorów rzeczywistych. Jest to spowodowane sposobem wyświetlania kolorów przez monitory różnych typów.

Oświetlenie nowoczesne, stylowe do Twojego wnętrza.

Współczesne lampy jak również stylowe do wnętrz komercyjnych jak i mieszkalnych.

Polecane artykuły

Lampy do sypialni, jak wybrać?

Lampy do sypialni, jak wybrać?

14-07-2021
Lampy do sypialni Wybór oświetlenia do sypialni jest niezwykle istotny, ponieważ to właśnie spędzamy wiele czasu. Wielu z nas podczas tego wyboru kieruje się estetyką. Bez wątpienia design lampy do sypialni jest niezwykle istotny. Lampy wiszące do sypialni stanowią doskonały rodzaj... Więcej

Lampy do sypialni - typy, rodzaje

12-02-2023
Popularne lampy do sypialni, wiszące, stojące. Jednym z głównych pomieszczeń mieszkania jest sypialnia. Sypialnia powinna być przestronna posiadająca meble oraz lampy nawiązujące do stylu: łóżko (najważniejszy jest materac) szafa, wnęka lustro duże komoda, szafki nocne,... Więcej

Lampy sufitowe, plafony - jak wybrać?

16-02-2023
Lampy sufitowe, czyli jak dobrać do wnętrza. W każdym stylu w aranżacji trudno sobie wyobrazić wnętrze bez oświetlenia. Oświetlenia wiszącego, czy stołowego.  Lampa sufitowa, czyli plafon. Lampy z tej kategorii dają dużo światła poprzez duża moc zarówek do 100W oraz przy dużym... Więcej
Oświetlenie do łazienki - jak wybrać

Oświetlenie do łazienki - jak wybrać

14-07-2021
Oświetlenie do łazienki Oświetlenie do toalety pełni niezwykle ważną rolę, ponieważ pomaga w wykonywaniu codziennych czynności związanych z higieną i dobrym samopoczuciem. Powinno być przede wszystkim kupione ze względu na swoją praktyczność. Co więcej, może także wydobyć z... Więcej
Żyrandole do salonu jak wybrać?

Żyrandole do salonu jak wybrać?

14-07-2021
Żyrandole do salonu Urządzając mieszkanie pragniemy czuć się w nim komfortowo oraz by zachwycało ono nas oraz gości swoją formą oraz stylem aranżacji. Co więcej, ważne aby atmosfera, jaka panuje w salonie, była nadzwyczaj przyjazna - w końcu to właśnie salon jest centralnym... Więcej

Klasa szczelności w lampach - kwalifikacja IP.

19-11-2023
Klasa szczelności w lampach na czym to polega? Klasę szczelności oznaczamy dwiema literami zakończonymi cyframi. Klasę szczelności to wskaźnik odporności lamp na zanieczyszczenia zewnętrzne, ciała obce oraz na wilgotność zewnętrzną głównie na wodę. IP klasa szczelności to... Więcej