Kosz na śmieci OVETTO czarny

  • Dodaj recenzję:
  • 4202
  • Producent: OVETTO
  • Dostępność: <span style="font-size: small;"><strong><span style="color: #ff0000;">DOSTĘPNY</span></strong></span> DOSTĘPNY
    Czas realizacji: dostawa 2-3 dni
  • szt.
  • 855,00 zł 529,00 zł

Kosz na śmieci OVETTO czarny

Kontakt - Zadzwoń lub napisz maila jak masz pytania

Koszt transportu: 20 PLN

Dane techniczne:

Przetworzone/recykling  
Materiał: tworzywo ABS oraz polipropylenowe włókna z recyklingu 40-70% model biały i kolorowy, 100% model czarny
Wymiary:
84 wysokość x 45 średnica, waga 7,8 kg
Ilość komór: 3, każda komora ok. 25/30 litrów pojemności
Zgniatarka do butelek: v, w centralnej części kosza
Opakowanie: karton z recyklingu, wymiary: 46x46x86 cm

 

 

Informacje dodatkowe:

- przy procesie montażu i transportu OVETTO, producent współpracuje z lokalnym oddziałem Caritas, dając możliwość pracy i nawiązania społecznych relacji ludziom w niekorzystnej sytuacji życiowej;

- OVETTO spełnia też funkcję edukacyjną - począwszy od rodziny, czy biura - uczy segregacji odpadów i uwrażliwia na problemy środowiska.


KOSZ OVETTO CZARNY - na śmieci

Segregacja pełni ważną rolę w systemie zarządzania odpadami. Właściwe dysponowanie odpadami i ich przetwarzanie wymaga wcześniejszego podziału ze względu na materiał, z którego są zrobione.

Mając na uwadze dobro środowiska, architekt wnętrz i projektant Gianluca Soldi stworzył przedmiot, który jest odpowiedzą na potrzebę segregacji odpadów. Kosz „Ovetto” stanowi ciekawy element wystroju wnętrza, który łączy w sobie użyteczność, styl, a przede wszystkim dbałość o środowisko. “Ovetto” jest zwycięzcą “Vepucci Award 2008” (Florencja), wybrany został spośród pierwszych 30 włoskich projektów (Nowy Jork, 2008), jest także zdobywcą „WT Award 2010” (Milan).

... JEST FUNKCJONALNY

Propagowanie domowej segregacji wymagało narzędzia zaspakajającego podstawową potrzebę w tym zakresie: praktyczność. Kosz „Ovetto” posiada trzy pojemniki, których drzwiczki mogą różnić się oznaczeniami lub kolorami - ze względu na typy odpadów (np. papier, odpady organiczne, itp.). Drzwiczki służą do wymiany worka, a nad każdym pojemnikiem znajduje się małe okrągłe odchylane wieczko do wyrzucania odpadów. Wieczka ciasno przylegają, izolując brzydkie zapachy. Kosz jest obrotowy, można postawić go np. w kącie i mieć łatwy dostęp do każdego przedziału. W celu zredukowania objętości odpadów, na górze „Ovetto” zamontowano zgniatacz do plastikowych butelek, dzięki któremu można pomieścić ich większą ilość. Istnieje możliwość przymocowania kosza do podłoża, lub ściany - na specjalnym ramieniu (kosz nie posiada wtedy podstawy).

... EDUKUJE NA TEMAT OCHRONY ŚRODOWISKA

Produkt nie tylko spełnia potrzeby funkcjonalności i estetycznego wyglądu, ale również, dzięki uczynieniu codziennej segregacji nawykiem łatwym i przyjemnym, uczy dzieci, młodzież i dorosłych szacunku dla środowiska. „Ovetto” jest zrobiony z tworzywa ABS i polipropylenu, którego polimery pochodzą z odzyskanych materiałów (40 - 70% biały i kolorowy „Ovetto”, 100% czarny „Ovetto”).

... JEST STYLOWY

Kosz „Ovetto” ma kształt jaja, występuje w różnych kolorach, a jego delikatna i stożkowa linia czyni go przedmiotem designerskim, który dobrze komponuje się w każdym pomieszczeniu i współgra z różnego rodzaju meblami. Spodoba się zwłaszcza osobom ceniącym oryginalność, nowoczesność w wystroju wnętrz oraz elegancję. „Ovetto” może być umieszczony w domach, biurach itp.

... ZGNIATARKA DO BUTELEK

Uwaga:
Kolory widoczne na stronie mogą odbiegać od kolorów rzeczywistych. Jest to spowodowane sposobem wyświetlania kolorów przez monitory różnych typów.