Historia powstania firmy Hinkley

28-10-2021

fabryka dzisiaj Hinkley

Historia powstania firmy Hinkley

Rok 1922 Phil R. Hinkley założył firmę o nazwie Hinkley Lighting, Inc. W Cleveland w stanie Ohio.

Pierwsze lampy Hinkley to lampy zewnętrzne na budynki mieszkalne. W połowie lat trzydziestych naszego wieku Phil Hinkley zachorował na poważną chorobę gruźlicę, co spowodowało sprzedaż połowy udziałów Stanleyowi Wiedemerowi z Kansas City. W roku 1937 umiera Phil Hinkley, a Stanley wykupuje drugą połowę udziałów Hinkley Lighting. W późniejszym czasie z rodziną przenosi się z rodziną z Kansas City do Cleveland.

rodzina Hinkley

Historia Hinkleya

Wnuk Stanleya Richarda młody, pełen pomysłów kończy naukę w Ohio Univerity, rozpoczyna pracę w Hinkley Lighting trwa jego przygoda 50 lat. Stanley zaczyna pracę przez wszystkie szczeble firmy od produkcji do biura. Rick jako trzecie pokolenie swojej rodziny do prowadza do jednej z najlepszych firm na świecie w tamtym czasie.

Kristi, Jess oraz Eric to dzieci Ricka, odgrywają kluczowe role w firmie Hinkley Lighting. Jesss Wiedemer obejmuje funkcję prezesa w 2015 w styczniu po 15 letnim przepracowaniu.

Eric Wiedemer jako prawnik objął funkcje wiceprezesa i radcy prawnego.

Trzecie oraz czwarte pokolenie stworzyło prawdziwą firmę na miarę światowej marki, czyli jako Hinkley Lighting.

pracownicy hinkley fabryka Hinkley

drużyna firmy Hinkley wnętrze fabryki Hinkley

Wentylatory sufitowe Hinkley

Rok 2019 luty firma poszerza swoją działalność o wentylatory sufitowe Regency.

Wentylatory sufitowe rozszerzają ofertę produktów oświetleniowych do pomieszczeń wewnątrz jak i oświetlenia na zewnątrz. Wentylatory sufitowe zaistniały pod marką Hinkley Fans w styczniu 2020 r.

wentylatory sufitowe

Rodzina lamp Hinkley

Lampy Hinkley to lampy typu:

Misja firmy Hinkley Lighting

Hinkley dostarcza oświetlenie o wyjątkowej jakości wykonania. Czyli lampy, żyrandole, kinkiety, lampy podłogowe oraz od 2019 roku wentylatory sufitowe.

Firma Hinkley rozumie klientka, dlatego dostarcza do naszych wnętrz wysokiej jakości oświetlenie, nowoczesne, stylowe, oraz industrialne.

Firma Hinkley to jakość za rozsądną cenę.

Gwarancja, dostawa lamp Hinkley

Hinkley daje na swoje produkty 2 lata gwarancji. Dostawa odbywa się poprzez dostarczenie oświetelnia pod wskazany adres przez klienta. Możlwy odbiór lamp w naszej siedzie w Warszawie po uprzednim umówieniu się.