Historia oświetlenia Elstead Lighting

28-10-2021

Historia, założyciele firmy Elstead Lighting

Elstead Lighting to wiodący, główny producent oświetlenie w Wielkiej Brytanii.

Firma oświetleniowa powstała 1967 roku w hrabstwie Elstead Village. Od 1971 roku zostaje utworzona w Alton, funkcją do dnia dzisiejszego zatrudniając do 80 osób. Wielkość firmy 8000 tys. metrów kwadratowych.

Dzisiaj firma Elstead jest zarządzana przez Jonathana Lucasa, syna bratanka poprzednich właścicieli.

Ciekawostką firmy Elstead jest o wiele dłuższa historia dotowaną datą sprzed 1967. Pierwsze informacje o firmie pojawiają się 300 lat wcześniej w roku 1686 jako firma The Elstead Forge w Anglii zarząd to Richarda Paine.

Ważna datą jest rok 1870, produkcja oświetlenia zostaje przejęta przez ród Bovington, która zarządza The Elstead Forge do roku 1956, w którym to roku firma zaprzestaje produkcji lamp.

Elstead Lighting dzisiaj

Od roku 1965 przejęta firma Elstead przez Geoffrey Lucasa, poszerza asortyment oprócz lamp o bramy i produkty ze stali, żelaza.

Rok 1971 to data dołączenia brata Geoffreya, Stephen Lucas do firmy Elstead. Firma rozbudowuje i rozszerza się o kuźnię oraz o pomieszczenia do pakowania lamp oraz o pomieszczenia biurowe.

Jonathan Lucasa syn Stephena Lucasa, jako dziewiętnastolatek zatrudnia się jako sprzedawca lamp w Elstead Lighting, dzięki temu w ciągu pięciu lat firma zostaje przeniesiona dodatkowo do fabryki znajdującej się w Mill Lane, gdzie dalej firma dynamicznie się rozwija.

Firma Elstead w tym czasie zajęła się produkcją lamp, oświetlenia zmieniając nazwę na Elstead Lighting Ltd.

dzisiaj firma Elstead lighting

wczoraj firma Elstead Lighting

W 1990 roku na emeryturę przechodzi Geoffrey Lucas, udziały przechodzą na Jonathan, który zostaje wraz ze swoim ojcem współwłaścicielem.

Ważną kolejną datą jest rok 2009, czyli kolekcja lamp Lui’s Collection i wraz z ofertą ponad 100 lamp stołowych. Lampy stołowe z podstawą ceramiczną oraz z abażurami. Lampy do wnętrz stylizowanych oraz nowoczesnych.

Dla nas datą ważną jest rok 2012, czyli data otwarcia oddziału w Polsce.

lampa stołowa z abażurem stołowe lampy

Elstead Lighting styl oświetlenia

Lampy Elstead do wnętrz typu mieszkania, pałace, czy ogród. Oświetlenie Elstead to lampy stylowe, nowoczesne, industrialne wykonane metodą reczną.

Lampy Elstead Lighting

Większa część lamp Elstead wytwarzana jest w Alton w tradycyjny sposób według własnych patentów.

Elstead Lighting oświetlenie ogrodowe

Firma Elstead oprócz oświetlenia do wnętrz zamkniętych ma bogatą ofertę lamp ogrodowych, czyli kinkietów, czy latarni.

Elstead firma oświetleniowa utworzyła specjalną firmę z lampami ogrodowymi pod nazwą Grand Zone do upiększania ogrodów.

Gwarancja, dostawa lamp Elstead Lighting

Producent oświetlenia, czyli Elstead Lighting daję gwarancję na swoje produkty 2 lata. Lampy dostarczane są pod wskazany adres podany przez klienta poprzez firmy kurierskie.

Możliwość odbioru osobistego po uprzednim umówieniu się z nami. Odbiór w naszej siedzibie w Warszawie.